Evlilik Rehberi

GELİNLİK SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Birçoğumuzun fiziksel özellikleri farklıdır. Bu fiziksel özelliklerde bazılarımızın boynu kısa yada  kalçaları geniş.  gibi. Normal yaptığımız gündelik yaşantımızda kıyafetlerimizde bu gibi sorunları bir şekilde çözebiliyoruz.  Ama asıl önemlisi gelinlik seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğidir.

Beğendiğimiz hoşumuza giden gelinlik bazen vücut tipinize uygun olmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda sizlere vereceğimiz öneriler ile vücuduz da fazla ön plana çıkarmak istemediğiniz yerleri ve özelliklerinizi bu küçük hilelerle gizleyebileceksiniz. Kadınların en şık ve güzel görünmek istedikleri günler hiç şüphesiz düğün günlerinin olduğu günlerdir. Bu günde harika ve kusursuz görünmek için gelinlik seçimini doğru yapmanız önemli rol oynar. Bu gelinlikler saten, organza , dantel, tafta, fırfırlı işlemeli, kabarık, korseli, dar kesim şeklinde olabilir.

Birden çok alternatifin olduğu gelinlik modelleri arasında doğru  seçimi yapmak oldukça zor bir durumdur. Genelde gelinlik seçimlerinde beyaz renk en favori  renk olmaya devam etmektedir. Beyaz rengin yanında ekru ya da pastel pembemsi  renklerde sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

Hayatınızın en özel günlerinden biri olan düğün gününüz için gelinlik elbisesini seçerken ve diktirirken yanınızda çok yakın akrabalarınızın bulunmasını tavsiye ederiz. Bunun yanında işini bilen, fabrikasyon olmayan ve sadece size özel çalışabilen butik tarzı yerler tercih etmeniz doğru karar vermeniz açısından önemlidir.

ARMUT VÜCUT YAPISI


Bu yapıda olan yani Armut vücutlu bir kadının omuzları kalçalarına göre biraz daha dardır. Bu gibi durumlarda ince kumaşlı gelinlikler yerine daha kalın kumaşlı modeller üzerinde tercih yapmanızı önermekteyiz. Kalçalarınız geniş ve yuvarlak bir yapıya sahip ise düz kesimli modellerden uzak durmalısınız. Bu nedenle belinizi kalın buluyorsanız Ankara gelinlik olarak tavsiyemiz V formlu gelinlik modellerini tercih etmenizdir.

DİKDÖRTGEN VÜCUT YAPISI


Dikdörtgen vücut yapılı kadınların en önemli dikkat çekici özellikleri bellerinin fazla belli olmaması yani vücutlarının omuzlarından kalçalarına doğru düz inmeleridir. Bu tur yapıda bulunan gelin adaylarının bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik seçmeleri daha uygun olacaktır.

ÜÇGEN VÜCUT YAPISI


Bu yapıda olan kadınların vücut yapısı armut vücutlu kadınların tersine omuzları kalçalarından daha geniş bir yapıdadır. Üçgen vücut yapılı kadınlar omuzlarının genişliğini kapatmak için üstü düz kesimli modellerden birini seçmelerini tavsiye ederiz. Ayrıca uzun kollu modelleri  denemenizi tavsiye ederiz.

KUM SAATİ VÜCUT YAPISI


Kum saati vucut yapılı veya ideal vücut tipi olarak adlandırılan kadınların vücutları kendilerini belirgin bir bel yapıları, yuvarlak kalçaları ve göğüslerinden belli ederler. Bu tür vücut tipindeki kadınlara bütün modeller yakışmaktadır. Bizim önerimiz daha çok bellerini ortaya çıkaran modeller seçmelidir.

DİĞER ÖNERİLER
1.Boyun yapılarını kısa bulan adaylar için önerimiz önü V kesimli gelinlik seçmeleridir.  Bu şekilde boyunuzun yanı sıra  vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünecektir.
2.Uzun boylu kadınlara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model yakışmaktadır
3.Kalın ya da çok ince kollular ise straplez gelinlikler yerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmesi daha uygun olacaktır.
4.Küçük göğüs ve dümdüz karın yapılıda olan kadınlara ise düz kesimli gelinlik seçmelerini öneririz.